TJ Znojmo - TJ Sokol Podolí 75 : 85

V sobotu jsme se vydali v netradičním čase do Znojma. Do zápasu jsme vstoupili nejhůř jak jsme mohli. Bohužel v pozměněné základní sestavě se nám na hřišti nedařilo a po čtyřech odehraných minutách jsme prohrávali 19:3! Domácí byli aktivní, běhali a měli velmi přesnou ruku. My jsme působili unaveným dojmem, nechtělo se nám běhat, hráli nekoncentrovaně a nedokázali jsme si vytvořit jednoduché pozice z kterých bychom dokázali skórovat. 1. čtvrtina tak skončila lépe pro domácí tým a to 26:17. Ve 2. čtvrtině se nám stále nedařilo. Tak špatně jsme od začátku sezóny ještě nebránili. Všude jsme byli pozdě, tzv. "mrtvé" míče měli domácí, dokázali si doskakovat míče a proměňovat koše z druhých šancí. Domácí tak hráli v klidu a v pohodě. Ke konci 2. čtvrtiny se rozehrál a střelecky se konečně trefil Sitte D. a tak jsme snížili rozdíl na pouhé 4 body. Poločasové skóre tak bylo 43:39 pro domácí tým. Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, že musíme od základu změnit naši hru a hlavně začít bránit. Byla by ostuda ve Znojmě prohrát, když jsme měli za zády tak skvělou fanouškovskou kulisu. Ve 3. čtvrtině se domácím už tak střelecky nedařilo a my jsme se konečně dostali do hry. Střelecky nás na konci této čtvrtiny držel zase pro změnu Bartoš P., který zaznamenal 10 bodů v řadě. Stav na konci 3. čtvrtiny byl 63:63 a mohlo se začít zase od začátku. Ve 4. čtvrtině došla domácímu týmu síla a opadla euforie z předešlých čtvrtin. My jsme toho využili a dokázali jsme otočit skóre v náš prospěch. Ze Znojma jsme si odvezli velmi důležité a těžce vydřené vítězství o 10 bodů (75:85). Je možné, že jsme soupeře tak trochu podcenili a málem se nám to vymstilo. Bylo důležité, že jsme se z toho úplně nepoložili a snažili se hrát dál a touha po vítězství byla silnější.

Jméno: Body: T.H.: Fauly: Trojky: