SK Slavičín - TJ Sokol Podolí 49 : 69

V neděli jsme se v oslabené sestavě bez Jelínka J., Sitteho D. a Antonického R. v brzkých ranních hodinách vydali do Slavičína. Začátek zápasu byl z naší strany velmi nervózní a na domácí tým jsme se v prvních minutách museli dotahovat. Až ke konci první čtvrtiny jsme dokázali snížit a tak domácí tým první dějství vyhrál v poměru 19:18. V druhé čtvrtině se nám stále moc nedařilo a bohužel jsme nepředváděli pěkný basket, hrozně jsme se přizpůsobili hře domácího týmu a to byla ta chyba. Zbytečně jsme ztráceli míče a v útoku jsme se nemohli přes zónovou obranu prosadit. V obraně jsme se trápili opět a zase na doskoku a dávali tak druhé šance na zakončení Slavičínu nebo jsme faulovali. Přesto jsme dokázali do konce první půle otočit stav na naši stranu. Poločasové skóre 29:33. Ve třetí čtvrtině jsme zabrali jak v obraně tak v útoku. Nejvíce se v útoku dařilo Kadlčíkovi D., který dokázal svými nájezdy dovnitř bedny překonávat zónovou obranu domácích. Slavičín tak znervózněl, začal více chybovat a nedokázal se tak jednoduše prosadit v útoku jak tomu bylo v první polovině utkání. Po třech čtvrtinách byl stav 38:56. Ve čtvrté čtvrtině se utkání už nějakým způsobem dohrávalo. Konečný stav utkání byl 49:69. Připsali jsme si tak další vítězství.

V příštím kolem zavítáme do Mikulova a Kyjova. Doufám, že doléčíme všechny bolístky a v plné síle si tak půjdeme pro další vítězství.

TJ Sokol Podolí - SK Slavičín 107 : 49

V sobotním utkání jsme přivítali na domácí palubovce tým Slavičína. Slavičín se momentálně nachází na samém dně tabulky. Hostující tým přijel pouze se sedmi hráči. Na nás bylo soupeře rozhodně nepodcenit, uběhat a vylepšit si skóre obdržených a daných košů do tabulky. Po zranění se po několika měsících vrátil do hry Bartoš P. Zápas jsme měli od samého začátku pod kontrolou. Snažili jsme se hrát rychle dopředu a využívali jsme výškové převahy. První poločas skončil 56:28 v náš prospěch. V druhé polovině jsme náskok navyšovali. Předvedli jsme dobré momenty jak v obraně, tak v útoku. Bohužel pořád je na naší hře co zlepšovat. Do zápasu se zapojilo všech dvanáct hráčů. Střelecké představení předvedl Antonický R., který dokázal nasázet ze začátku 4. čtvrtiny hostujícím 4 trojky v řadě. Nakonec se stal nejlepším střelcem zápasu s 22 body (6 trojek). Dobrý výkon předvedl i Jelínek J., který sbíral míče hlavně na doskoku, díky své výškové převaze. Musím říct, že v útoku se nám střelecky dařilo, ale obdržet 49 bodů od takového soupeře bylo zbytečné. V obraně máme stále velké nedostatky.

V následujícím kole přivítáme v sobotu tým Kyjova a v neděli těžkého soupeře z Mikulova. Je potřeba urvat další dvě výhry.

Hlaváček Petr 5 2 : 1 2