Jiskra Kyjov B - TJ Sokol Podolí 56 : 68

V neděli jsme se vydali k soupeři do Kyjova. Domácí tým nám hned od prvních minut ukázal, že to nebude jednoduchý zápas. My jsme bohužel navázali na sobotní špatnou úspěšnost trestných hodů a nedokázali jsme se vůbec v útoku prosadit proti dobré obraně domácího týmu. První čtvrtinu jsme prohráli 16:9. V druhé čtvrtině jsme dobře využívali Jelínka J., který dokázal v řadě zaznamenat 11 bodů. Zlepšili jsme pohyb jak na útočné polovině tak v obraně. Nakonec jsme dokázali poločasové skóre překlopit o jediný bod na naši stranu 29:30. V druhé polovině zápasu došly domácímu týmu síly a my tak lehce navyšovali náskok ve svůj prospěch. Kyjov ale i přes to všechno předvedl bojovný výkon a vítězství nám opravdu nedal zadarmo. Bohužel naše úspěšnost jak z dálky tak z trestných hodů, byla tento víkend mizerná a jsme opravdu rádi, že jsme obě utkání zvládli. V Kyjově jsme nakonec zvítězili 56:68.

Za 14 dní přivítáme na domácí palubovce silné soupeře a těšíme se na velkou diváckou podporu, kterou máme celou sezónu. V sobotu nás čeká Moravská Nová Ves a v neděli zakončíme letošní sezónu se Znojmem. Stále je o co hrát a doufám a věřím, že to dotáhneme do úspěšného konce a zajistíme si tak 2.místo. K tomu 1.místu by jsme potřebovali pomoc Kroměříže, která by musela porazit Třebíč. Uvidíme jak to celé dopadne.

TJ Sokol Podolí - Jiskra Kyjov B 109 : 41

V sobotním utkání jsme přivítali na domácí palubovce tým s Kyjova. Kyjov „B“ byl oproti loňské sezóně úplně jiný, takže jsme moc nevěděli, co nás čeká. Chtěli jsme hrát rychle dopředu a dobře bránit jako každý zápas. Úvod zápasu byl velmi nepřesný na obou stranách. Nedokázali jsme po osobních chybách hostů proměňovat trestné hody a tak první koš ze hry padl až ve 4. minutě. Od té chvíle jsme už ale byli k nezastavení. První čtvrtina vyzněla lépe pro nás a to v poměru 25:9. V druhé čtvrtině jsme na útočné polovině hostům celkem „zatápěli“. V obraně jsme na hostující tým vyvíjeli tlak. Hostující tým často chyboval a my jsme zakládali jeden rychlý protiútok za druhým a proměňovali tak lehké koše. Dovolili jsme za druhou čtvrtinu Kyjovu pouhé 4 body. V polovině utkání byl stav 52:13. Ve třetí čtvrtině se rozjel velmi dobře hrající Jelínek J., který zaznamenal v tomto úseku 20 bodů (z celkových svých 30). Byl vidět pod oběma koši. Kyjov si vůbec nevěděl rady jak nás zastavit. Po třech čtvrtinách jsme navýšili náskok na 88:31. Ve čtvrté čtvrtině se zápas už jen dohrával. Konečný stav zápasu 109:41. Do zápasu se zapojili všichni hráči. Chtěla bych pochválit všechny za týmovou hru, jak v obraně, tak i v útoku.