TJ Sokol Podolí - TJ Slavia Kroměříž B 70 : 69

V neděli ráno nás čekal mnohem těžší soupeř, a to TJ Slavia Kroměříž B, kde jsme v první polovině sezóny nakonec podlehli na jejich palubovce o šest bodů po prodloužení. Do zápasu se nastoupilo s jasným cílem, zvítězit. Kluci nastoupili sebejistě a odhodlaně bojovat. Hned na začátku jsme se dostali do nepatrného vedení. Bohužel naši nepozornost a sebemenší zaváhání v obraně a hlavně při obranném doskoku, který nás trápí značnou část sezóny, dokázala Kroměříž využít a náš nepatrný náskok obrátit ve své vedení 36:34 v poločase, a to i přes jejich problémy s fauly. Druhý poločas kluci opravdu bojovali, snažili se žádný míč nedat zadarmo. Zlepšili obranu, kdy se snažili správně odstupovat, pomáhat si a víc bojovat na obranném doskoku. Celý zápas probíhal ve vysokém tempu a nasazení. Ke konci se oba týmy dostaly do problému s fauly. Nám se k tomu bohužel přidalo i zranění Jáchyma, který i přes výron kotníku, zápas “dokulhal” do konce a obnovené zranění Davida Sitteho. Díky velké bojovnosti, nasazení a možná i troše štěstí jsme zápas za stavu 70:69 dotáhli do vítězného konce.

Tímto chci pochválit každého, i přes občas zbytečné drama si zápas vydřeli. A pevně doufám, že ve vítězné vlně budeme pokračovat i za 14 dní.

Vloženo 12.2. 2020

TJ Slavia Kroměříž B - TJ Sokol Podolí 78 : 72 pp.

V sobotním zápase jsme zajížděli do Kroměříže. Vstup do zápasu se nám celkem vydařil. Dokázali jsme jít rychle do 6ti bodového vedení. Domácí tým zaznamenal první body ze hry až v 5. minutě. Kroměříž se držela na dostřel jen díky našim hloupým osobním chybám a velmi špatnému výkonu na obranném doskoku. Jediné štěstí bylo, že domácí tým nedokázal z trestných hodů skórovat, protože si myslím, že mohlo být rozhodnuto už v 1. čtvrtině. Do poločasu to byla přetahovaná o každý koš. Poločasové skóre vyznělo lépe pro domácí tým a to 27:26. V druhé polovině zápasu jsme bohužel nedokázali proměňovat trestné hody a nedokázali si vytvářet pozice na lehké otevřené střely. Zbytečně jsme ztrácely míče a neměli jediný doskok. Přísné měřítko rozhodčích dostalo některé naše důležité hráče na několik minut ze hry, čehož hned využil domácí tým, který navýšil své vedení na 44:35. Na začátku 4. čtvrtiny Sitte D. svou přesnou rukou a velmi těžkými trojkovými střelami dokázal vykřesat naději v tomto utkání uspět. Byl to boj o každý koš. Bohužel za některé zásadní zkraty rozhodčích se dostal nakonec zápas do prodloužení. V prodloužení jsme už tahali za kratší konec. Domácí tým nám nasázel rychlých 8 bodů a my už nedokázali odpovědět.

Z Kroměříže jsme si odváželi porážku o 5 bodů v prodloužení. Toto byl opravdu nejhorší možný výkon hlavně v obraně a na doskoku. Nedokázali jsme si vůbec poradit s domácími pivoty. K dvojici rozhodčích bych se nechtěla moc vyjadřovat, jelikož jejich arogantní vystupování a hrubé chyby nás možná stály vítězství. I takový je basketbal a vyhrávat na venkovních palubovkách není jednoduché.

Hlaváček Petr 2 2 : 0 0
Trefil Vojtěch 2 4 : 2 3
Rafaj Jakub 6 7 : 2 5
Jelínek Jáchym 7 7 : 3 5