TJ Sokol Moravská Nová Ves - TJ Sokol Podolí 73 : 89

V neděli jsme zajížděli na palubovku Moravské Nové Vsi. Byl to zápas o první místo v tabulce. Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Nedá se vůbec srovnat se sobotním utkáním. Hráli jsme koncentrovaně, dobře jsme vyvíjeli tlak na domácího rozehrávače Konečného T. a dokázali se trefit i z dálky. Domácí tým na nás nastoupil se zónovou obranou, ale my jsme ji dokázali překonávat. 1. čtvrtina tak skončila 16:25 v náš prospěch. Ve 2. čtvrtině jsme si stále hráli co jsme potřebovali. Domácí změnili obranný systém a začali na nás hrát osobní obranu. I přes to se nám stále dařilo jak v útoku tak v obraně a udržovali jame si mírný náskok. Až ke konci čtvrtiny jsme začali "bláznit". Domácí toho využili a snížili tak na pouhých 5 bodů. Poločasové skóre bylo 40:45 pro náš tým. 3. čtvrtina byla bych řekla nahoru dolu. Dokázali jsme si opět vybudovat náskok, který jsme ke konci čtvrtiny opět ztratili. Konec 3. čtvrtiny jsme udrželi v náš prospěch o jediný bod 61:62. Ve 4. čtvrtině jsme ale zápas dokázali urvat a zvítězit. Domácím došli síly a my jsme tak náskok navýšili na 16 bodů. Konečné skóre 73:89. Dokázali jsme tak udržet první místo v tabulce... uvidíme na jak dlouho. Víkend nám opravdu vzal spoustu sil jak psychických tak fyzických. Musíme se do příště takovým zkratům vyvarovat.

V příštím kole nejprve v sobotu zavítáme do Bystřice nad Pernštejnem a v neděli se se stejným soupeřem utkáme na domácí palubovce. Soupeř má své kvality a nesmíme jej podcenit jako se stalo ve Znojmě. Bude to náš poslední zápas v tomto roce a doufám, že nás zase fanoušci v hojném počtu přijdou podpořit a poženou nás za dalším vítězstvím.

Jméno: Body: T.H.: Fauly: Trojky:
Hlaváček Petr 4 2 : 2 1
Trefil Vojtěch 3 2 : 1 0
Bartoš Patrik 18 2 : 1 5 3
Rafaj Jakub 7 1 : 0 4 1
Jelínek Jáchym 6 3 : 2 3