TJ Sokol Podolí - Sokol Bystřice nad Pernštejnem 90 : 72

V neděli následovala odveta. Soupeř dojel se šesti hráči. Možná jsme si mysleli, že to bude taková pohoda jako v sobotu a soupeře jsme podcenili. Bystřice hrála uvolněně a neměla co ztratit. Nám se naopak nedařilo vůbec nic. Nedokázali jsme si poradit se zónou 2-3 a ještě víc s hráčem číslo 9 Mickem M. Z dálky nám moc nepadalo a soupeři jsme dovolili strašně moc bodů. Jak jsem již nastínila po 1. čtvrtině jsme prohrávali 25:27. Ve 2.čtvrtině jsme měli dobré pasáže a dokázali jsme si vybudovat náskok. Ale i přes to jsme neměli svůj den a basket nebyl moc koukatelný. V poločase jsme vedení překlopili na naši stranu 52:36. V druhé půli to byl opět boj. Bystřice přestala hrát zónu, ale ani na osobní obranu nám to moc nešlo. Největší problém byl doskok. Nedokázali jsme soupeře zastavit a ti z druhých i třetích šancí dokázali skórovat. Po 3. čtvrtinách byl stav 66:50. Ve 4. čtvrtině soupeř opět dokázal střílet jeden koš za druhým, ale my jsme na to vždy našly odpověď. Konečný stav zápasu 90:72. Z dvojičky s Bystřicí jsme byli ti šťastnější a připsali jsme si dvě důležité vítězství. Bohužel z našeho posledního domácího výkonu, který jsme předvedli jsem velice zklamaná. Sice jsme vyhráli, ale za převedený výkon jsme si to moc nezasloužili.

Všichni si teď na chvíli odpočineme od basketu a v novém roce plní sil, budeme dál bojovat o co nejlepší umístění. Doufám a věřím, že se na 1. místě v tabulce udržíme co nejdéle.

Všem příznivcům podolského basketbalu chci popřát krásné vánoční svátky, jen to nejlepší do nového roku a doufám, že se za pár týdnů opět všichni v hojném počtu potkáme na sokolovně.

Další zápasy nás čekají 18.1.2020 na půdě Třebíče, kde se nevyhrává, ale snad prokletí zlomíme a druhý den navštívíme soupeře z Velkého Meziříčí.

Sokol Bystřice nad Pernštejnem - TJ Sokol Podolí 59 : 100

V sobotu jsme se utkali se soupeřem z Bystřice na jejich půdě. Bystřice měla zatím celkem slušné výsledky, ale i přes to jsme byli papírovým favoritem. Domácí do utkání nastoupili se sedmi hráči. Na nás tedy bylo hlavně soupeře nepodcenit. Úvodní čtvrtina byla v celku vyrovnaná a skončila v poměru 12:15 v náš prospěch. Bohužel se nám nedařila střelba z dálky a nedokázali jsme ubránit domácí hráče, kteří jednoduše skórovali. Ve 2. čtvrtině jsme se zlepšili ve všech směrech a tak jsme si vybudovali náskok, který jsme navyšovali. O poločasové přestávce na ukazateli skóre svítil stav 21:43. Po přestávce jsme předvedli dobrý střelecký výkon hlavně Kadlčík D. a domácí nedokázali najít zbraň. Po 3. čtvrtinách bylo skóre 34:68. Ve 4. čtvrtině jsme domácím povolili 25 bodů úplně zbytečně, ale i tak to na skóre nic nezměnilo. V zápase dostali prostor všichni hráči. Konečný stav 59:100. Dobrý výkon předvedl i Zemek F. (16 bodů) a dokázal střelecky nahradit chybějícího hráče ze základní pětky Jelínka J.