INMEDIAS Mikulov - TJ Sokol Podolí 51 : 62

V sobotu nás na své palubovce přivítal tým Mikulova. Do zápasu jsme vstoupili výborně, dostali jsme se po pár koších do vedení a jasně určovali tempo hry. Bohužel domácí tým ukázal kde je jejich síla a to v podkošovém prostoru a začali dotahovat. My jsme naprosto přestali hrát a tak soupeř dorovnal a začala přetahovaná. Do toho nás chytla snad největší krize v letošní sezóně na čáře trestného hodu (31/5)!!! První čtvrtinu jsme prohráli 15:13. Ve druhé čtvrtině jsme stále bojovali s domácími pivoty v podkošovém prostoru, kteří se rvali o každý míč a získávali druhé i třetí šance, nebo jsme je vysvobodili faulem. Až na konci této části hry, jsme se dostali po dvou povedených trojkách Antonického R. do vedení. Poločasové skóre vyznělo lépe pro náš tým 27:31. Ve druhé polovině zápasu jsme možná měli více sil a více jsme chtěli vyhrát. Na konci této čtvrtiny jsme měli skvělou pasáž, kdy domácí tým nedokázal skórovat, ztrácel jeden míč za druhým a my tak šli do vedení o 8 bodů 41:49. V poslední čtvrtině jsme náskok, který jsme si vypracovali nepustili a tak z Mikulova jsme si odvezli cenné vítězství 51:62.

TJ Sokol Podolí - INMEDIAS Mikulov 109 : 66

V neděli na naši palubovku zavítal těžký soupeř z Mikulova. Věděli jsme, že pokud chceme uspět, musíme hrát dobře v podkošovém prostoru a snažit se hrát rychle dopředu, jelikož soupeř přijel pouze s 8 hráči. Což znamenalo zkusit je uběhat. Zápas jsme začali úplně stejně špatně jako v sobotu. Nedokázali jsme proměňovat trestné hody. První koš ze hry jsme zaznamenali ve 3. minutě. Mikulov brzy posbíral 5 týmových chyb a my jsme tak navyšovali náskok díky zlepšené střelbě trestných hodů. Po první čtvrtině na tabuli svítilo skóre 27:16 v náš prospěch. Ve druhé čtvrtině to byl boj o každý koš. Mikulov nedokázal využít trestných hodů, které měli k dispozici po našich chybách. Nám se konečně zadařila nějaká střela z dálky a ve skvělém výkonu pod košem opět pokračoval Jelínek J.. Navíc na konci druhé čtvrtiny s klaksonem dával velmi pěknou střelu z poza t rojkového oblouku Bartoš P. Ten byl u této střely navíc faulován a proměnil i trestný hod . Poločas jsme ukončili za stavu 49:29. Ve třetí čtvrtině jsme náskok navyšovali a na Mikulovu bylo vidět, že jim docházejí síly. Třešničkou na konci této periody, byl jednou rukou odhozený míč přes ¾ hřiště od Kadlčíka D., který propadl obručí . Ve čtvrté čtvrtině dostali prostor všichni hráči a zápas se v poklidu dohrál. Dobrý střelecký výkon předvedl Bartoš P. a Jelínek J. ( až na ty trestné hody 3/12 ). Konečný výsledek 109:66. Díky dobré týmové obraně se nám podařilo zastavit Mikulov. V podkošovém prostoru jsme dokázali dobře sbírat nahrávky a snažili se zabránit shozům, které byly směřovány na klíčovou postavu týmu Láďu Zicha. Předvedli jsme velmi bojovný výkon a snažili jsme se o rychlý basketbal, kterým bychom se chtěli prezentovat i nadále. Bohužel zase mínus celého víkendu je úspěšnost střelby trestných hodů.

V příštím kole zavítáme na palubovky Znojma a Moravské Nové Vsi. Čekají nás velmi dobří a těžcí soupeři. Bude se opět hrát o čelo tabulky. Bohužel zápasy na venkovních palubovkách jsou vždy těžší, ale pokud předvedeme takové výkony jako o tomhle víkendu, měli bychom se radovat ze dvou výher.

Hlaváček Petr 6 2 : 1 0 1