BK Velké Meziříčí - TJ Sokol Podolí 72 : 55

V neděli ráno jsme zavítali na palubovku Velkého Meziříčí. Vstup do zápasu se nám povedl a byl to úplně jiný tým, než jsem viděla v sobotním utkání. V první čtvrtině jsme využívali dobře hrajícího Jelínka J. Stav po první čtvrtině byl 10:18 v náš prospěch. V druhé čtvrtině domácí tým začal více vyvíjet tlak v obraně a aktivitu v útoku. Rozehrál se jim dobře hrající Sladký J. My jsme ale vždy dokázali na koš domácích odpovědět a drželi jsme si tak mírný náskok. V polovině utkání na světelné tabuli svítilo skóre 27:34 pro Podolí. Ve třetí čtvrtině ale nastal velký obrat pro domácí tým. Domácí využívali skvěle hrajícího rozehrávače, který si na hřišti dělal co chtěl. Nedokázali jsme si s ním poradit a zastavit ho. Nám se bohužel v této čtvrtině po kontaktu se soupeřem zranil do té doby celkem dobře hrající Sitte D. (který už do utkání nezasáhl) a tak domácí tým šel poprvé v utkání do vedení. Třetí čtvrtina skončila 52:46. Ve čtvrté čtvrtině jsme opravdu odpadli jak v útoku, tak v obraně. Neměli jsme tam hráče, který by dokázal vzít odpovědnost na sebe a dát koš. Byly to spíš takové vrhy na koš z nepřipravených pozic a domácí tak navyšovali rozdíl ve svůj prospěch. Sklopili jsme hlavy a přestali úplně hrát. Byl to takový odevzdaný konec utkání. Konečný stav 72:55 pro Velké Meziříčí. Bohužel touto prohrou v tabulce klesneme a první místo se nám tak vzdaluje, ale stále věřím, že by se souboj o čelo tabulky mohl ještě zamotat.

V příštím kole hrajeme na domácí palubovce v sobotu s Hlukem a v neděli s dalším těžkým soupeřem Kroměříží, která nás na své palubovce v prodloužení porazila o 6 bodů. Musíme zabrat, zvednout hlavy, poučit se z chyb a zas nastartovat vítěznou vlnu, kterou jsme měli v první polovině sezóny.

TJ Sokol Podolí - BK Velké Meziříčí 72 : 60

Po zaslouženém letním odpočinku se nám opět rozběhla nová sezóna. Na úvod nám byl nalosován soupeř z Velkého Meziříčí, kterého jsme přivítali na nově zrekonstruované domácí palubovce (vítěz OP 2 sezóna 2018/2019). Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř. Tým se sešel v kompletní sestavě, jediný kdo nám stále chybí je dlouhodobě zraněný Bartoš P. Velké Meziříčí přijelo podle mě také kompletní, jediný kdo nemohl zasáhnout do utkání byl zraněný rozehrávač Sladký J. Do zápasu jsme vstoupili dobře. Úvodní minuty, patřili nám a vybudovali jsme si menší náskok, který jsme pomalu navyšovali. Bohužel jediné co nám vycházelo, byla rychlá hra dopředu. V postupném útoku jsme se strašně trápili. Naučené signály jsme nedokázali zahrát a využít. První půle i přes to všechno vyšla lépe v náš prospěch a na ukazateli skóre svítilo 36:19. Po poločasové přestávce jsme nekoncentrovaností dali možnost soupeři snížit na rozdíl 9 bodů. V tom okamžiku nám svou přesnou rukou pomohl Sitte D., který zaznamenal 2 rychlé trojky ze stejného místa a soupeři jsme opět odskočili. Ve 4. čtvrtině jsme dávali možnost soupeři dávat koše pouze z čáry trestného hodu, což je škoda, možná by konečné skóre mohlo být ještě lepší. Konečné skóre 69:50 se může zdát, že zápas byl jasně v náš prospěch, ale výhra se nerodila lehce. Je sice hezké udržet soupeře na pouhých 50 bodech, ale obrana nám stále skřípe a největší problém máme na doskoku. Velké Meziříčí mělo několik druhých a třetích šancí, což nás u jiných soupeřů může stát vítězství. Byl to první zápas sezóny a jsem ráda, že jsme dokázali na domácí půdě zvítězit.

Hlaváček Petr 5 2 : 1 1