TJ Třebíč B - TJ Sokol Podolí 78 : 49

V novém roce na nás v prvním zápase čekal těžký soupeř z Třebíče. Ve vzájemném zápase, z úvodu sezóny, jsme zvítězili o 31 bodů. Do Třebíče jsme vyráželi s tím, že to bude těžké utkání a moc dobře jsme věděli, že nám to budou chtít vrátit i s úroky. Navíc se hrálo o první místo v tabulce. Bohužel zápas od samého začátku byl z naší strany doslova tragédie. Po úvodních 3 minutách domácí tým vedl 10:0. Opravdu jsem nečekala, že propadneme ve všech směrech. Domácí tým nás drtil rychlými protiútoky, hrou v podkošovém prostoru a vyvíjel na nás velký tlak v obraně. My jsme si nedokázali vytvořit pozice v útoku a obrana byla děravá. První čtvrtina tak skončila za stavu 19:10 pro domácí. V druhé čtvrtině naše mizérie pokračovala a domácí tým navyšoval svůj náskok. V polovině utkání byl stav 39:20 pro Třebíč. Po změně stran, opravě (úpravě zápisu) jsme vstoupili do druhé poloviny utkání, kdy jsme s Třebíčí dokázali držet krok a udržovat rozdíl okolo 20 bodů bohužel v náš neprospěch. Po menší aférce, kdy jsem musela upozornit domácí stolek a taktéž rozhodčí na 5 osobních chyb zákeřně hrajícího Svobody J., který se nakonec opravdu klidil ze hřiště, jsme si mysleli, že zápas nějakým způsobem dohrajeme. Po třetí čtvrtině byl stav 61:40. Bohužel naší neschopností jsme dali najevo, že nám domácí tým může vrátit vysokou porážku. Síly nám rychle docházely a schylovalo se tak k velmi dramatické koncovce. Bylo vidět, že nás Třebíč opravdu chce porazit o 32 bodů (aby měli lepší vzájemné skóre). Třásli jsme se až do závěrečného hvizdu. Nakonec se nám p odařilo prohrát o „pouhých“ 29 bodů, což znamenalo, že máme s Třebíčí lepší vzájemný zápas a nemůže nás v tabulce přeskočit. Víc bych raději k tomuto zápasu už psát nechtěla. Velmi špatný výkon jak v obraně, tak v útoku, velmi špatná hra od našich nejlepších hráčů a žádné nasazení a bojovnost. Jiný výsledek jsme si ani nezasloužili.

TJ Sokol Podolí - TJ Třebíč B 93 : 62

V druhém utkání jsme přivítali dalšího silného soupeře soutěže a tím je tým z Třebíče. Na tohoto soupeře moc neumíme. Minulý rok jsme s nimi dvakrát prohráli. Měli jsme jim tedy co oplácet a chtěli jsme na domácí půdě překvapit. Zápas byl od začátku vyrovnaný. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Až v posledních minutách jsme získali menší náskok. Do druhé čtvrtiny jsme vlétli a navýšili náskok . Bohužel opět nekoncentrovaností, možná i některými spornými situacemi jsme v půlce 2. čtvrtiny velkým počtem osobních chyb dali soupeři střílet asi 20 trestných hodů. My se naopak na každý koš nadřeli a soupeř držel krok pouze střelbou šestek (jejich úspěšnost nebyla špatná 19/13). Poločas jsme zakončili stavem 43:32 v náš prospěch. Opět jak v sobotu jsme měli problém s doskokem na obou stranách hřiště. Útok jsme oproti sobotě zlepšili, jelikož Třebíč nedokázala dobře řešit dvojičky, které jsme využívali. Ve 3. čtvrtině jsme už měli více navrch a soupeři docházela „šťáva“. Nejhezčí chvíle zápasu přišly asi 2 minuty do konce 3. čtvrtiny kdy jsme zaznamenali 12 bodů z velmi povedených akcí. V tomto úseku bych pochválila všechny co byli na hřišti a vyzdvihla Trefila V. a Hlaváčka P. Ve 4. čtvrtině jsme náskok navýšili a velmi dobrou rukou Antonického R. jsme zápas dovedli do vítězného konce. Tak jsme konečně Třebíči oplatili prohry z minulé sezóny. Jsem velice ráda za takový vstup do sezóny. Opravdu jsem nečekala, že oba týmy i docela výrazným rozdílem porazíme. Kluci si to ale za letní přípravu, která byla náročná a tvrdá zasloužili. V příštím kole zajíždíme do Kroměříže a Hluku, kde nám to zas tak moc nejde. Snad ale dvě vítězství z výjezdu přivezeme.

Hlaváček Petr 10 3 : 3 1 1
Trefil Vojtěch 5 2 : 1 2
Antonický Radomil 15 2 : 2 1 3
Rafaj Jakub 7 2 : 1 3
Jelínek Jáchym 11 2 : 1 3