TJ Sokol Podolí - BK Vyškov 63 : 88

Nedělní utkání proti Vyškovu skončilo dle papírových předpokladů. Domácí se těžko prosazovali proti dobré obraně Vyškova. Domácí po boji prohráli o 25 bodů.

Hosté začali rychle a efektivní ofensívou si rychle vybudovali šesti bodové vedení. Domácí se jen těžko prosazovali proti dobré obraně Vyškova. Střelba domácím se také nedařila. Vyškov si nakonec v první čtvrtině vybudoval jen sedmi bodové vedení.

Ze začátku druhé čtvrtiny bylo Podolí aktivnější. Během první ploviny čtvrtiny se podařilo domácím dotáhnout soupeře na rozdíl jedninného bodu. To donutilo Vyškov k timeoutu. Po timeoutu na hřišti začali vládnout opět hosté z Vyškova. Díky několika sériím bodů se dostali do bezpečného vedení. Po konci druhé čtvrtiny hosté vedli již o 16 bodů.

Po změně stran přišel katastrofální výpadek u domácích. Hosté toho využili a díky 17 bodů navýšili svoje vedení na 30 bodů. Domácí se podařilo proměnit několik trojek a snížit tak náskok Vyškova. Domácí po třetí čtvrtině prohrávali o 23 bodů.

Poslední čtvrtina se jen tak dohrávala. Podolí se začalo lépe prosazovat proti volnější obraně hostů. Výsledek ovšem se nezměnil. Vyškov navýšil svoje vedení ještě o další dva body. Toto utkání zaslouženě vyhrál Vyškov.

Za 14 dní zamíří Sokol Podolí k dvěma utkáním do Břeclavi. V sobotu proti celku Velkobílovičtí Drozdi se představí v hale Gymnázi Břeclav. Podolí má tomuto celku co oplácet. Domácí prohra proti Drozdům může Podolí v závěru sezóny ještě hodně mrzet. V neděli Podolí pojede do Břeclavi opět, tentokráte bude hrát proti celku Lokomotivy Břeclav.

Čtvrtiny: (12:17), (17:28), (20:27), (14:16).

BK Vyškov - TJ Sokol Podolí 87 : 57

Utkání proti celku Vyškova bývá vždy napínavé a plné náboje. V letošním ročníku tomu tak nebylo. Vyškov vyhrál pohodlným rozdílem a s jedninou prohrou se dočasně přesunul do čela tabulky soutěže OPII, kdy má jedno utkání k dobru.

Nekompletní sestava zajížděla v sobotu na palubovku Vyškova s nadějí ukořistit domácím výhru. Naděje nevydržela příliš dlouho. Vyškov začal dobře a během prvních pěti minut si vytvořil pěti bodový náskok. Podolí se podařilo v sedmé minutě vyrovnat hru. V závěru opět domácí zabrali a vybudovali si šesti bodové vedení.

Domácí v průběhu druhé části hry postupně navyšovali svoje vedení. Podolí se špatně prosazovalo proti slušné vyškovské obraně. Domácí o poločase vedli o 12 bodů.

Pak přišla třetí čtvrtina. Sérií 8:0 pro domácí prakticky rozhodli domácí o vítězi utkání. Podolí hodně kazilo v útoku a nestíhalo se vracet. To naplno využili domácí hráči, kteří snadno dávali koše. Před poslední čtvrtinou domácí vedli o 26 bodů.

V poslední čtvrtině se podařilo domácím završit svoje vítězství o 30 bodů. I po tomto utkání stále čeká Podolí na prémiovou výhru.

Čtvrtiny: (24:18), (16:10), (27:13), (20:16).