SKB Brno Černovice B - TJ Sokol Podolí 91 : 57

V sobotu Podolí hrálo na palubovce Černovic. Černovice byli pouze v šesti, i přesto si jednoznačně poradili s tápajícím celkem Podolí. Další téměř 40ti bodová nálož ukončila trápení Podolí.

První čtvrtina jak kdyby byla přes kopírák s páteční předehrávkou kola proti Černým Polím. Podolí se díky jedné šestce dostalo do vedení hned v první minutě. To bylo ovšem naposledy co podolští vedli. Mezi čtvrtou a devátou minutou Podolí neskórovalo. Špatná obrana a sousty nepřesných střel ulehčilo práci borcům z Černovic. Díky sérii 18:0 ! si vypracovali černovičtí dostatečný náskok.

V druhou čtvrtinu opět začli lépe domácí. Sérií 9:0 si vytvořili domácí 23 bodové vedení. Hra se vyrovnala až po změně obrany. Podolí přešlo ze zónové obrany na osobní. Druhou polovinu čtvrtiny vyhrálo Podolí v poměru 17:9.

Do třetí čtvrtiny šlo Podolí s osmnácti bodovou ztrátou. Osobní obrana nesla stále ovoce. Podolí postupně stahovalo náskok až do sedmé minuty této čtvrtiny. Následující tři minuty vyhráli domácí v poměru 8:2. Před poslední čtvrtinou vedly Černovice pouze o 11 bodů.

V poslední čtvrtině diktovali tempo hry domácí. Ofenzivu zahájili sedmi bodovou šńůrou. Následovala 13ti bodová šňůra a bylo rozhodnuto o vítězi. Podolští hráči ani nebojovali a jen odevzdaně dohráli utkání. Špatná obrana, špatný útok, malá bojovnost dovolila Černovicím se snadno prosazovat. Místo toho aby 11 hráčů Podolí uběhalo šestici statečných z Černovic to bylo naopak.

Podolí během tohoto herního víkendu předvedlo jak se nemá hrát basketbal. Dobře podolští odehráli jen cca 10 minut proti Černovicím.

Další utkání se představí, doufejme, že v lepší formě, v Podolí 9.2 2013 proti týmu SKB Tišnov. V neděli 10.2 budou podolští hráči hostit tým z Vyškova.

Čtvrtiny: (29:8), (19:17), (14:21), (34:11).

TJ Sokol Podolí - SKB Brno Černovice B 63 : 75

Nedělní utkání odehrál celek proti nedalekému celku z Černovic. Letošní tým Černovic je o něco silnější než v loňském roce. V tomto utkání zvítězili Černovice 12ti bodovým rozdílem.

O něco méně agresivně bránící celek Černovic začal dobře. Podolí stále dotahovalo bodovou ztrátu. Černovice lépe hráli v útoku a díky slušné obraně si vypracovali 8mi bodové vedení.

V druhá čtvrtina byla opět velmi vyrovnaná. V úvodu se více v útoku prosazovali domácí. Sedmi bodovou šňůrou si ovšem Černovice pohlídali svoje vedení. V závěru se nepodařilo domácím ubránit hráče Krejčího z Černovic. Nejvyšší hráč na hřišti v těchto okamžicích kraloval.

Do třetí čtvrtiny šlo Podolí s devítibodovou ztrátou. Po poločase bylo Podolí povzbuzeno a projevilo se to větší aktivitou na hřišti. Větší aktivita dovedla domácí k vítězství v této čtvrtině.

Poslední čtvrtinu měli plně pod kontrolou hosté z Černovic. V této čtvrtině přehráli domácí a zaslouženě vyhráli.

Další utkání odehraje Podolí ve Vyškově v sobotu 3.11 2012 v 17.00 hod. V nedělním utkání se představí Podolí v Tišnově od 11.00 hodin.

Čtvrtiny: (17:25), (19:20), (15:14), (12:16).

Svoboda J. 8 2 : 0 0
Trefil 4 2 : 0 5