TJ Sokol Podolí - Sokol Šlapanice C 76 : 108

Nováček soutěže zamířil do Podolí v neděli. Tým Šlapanic přijel jen v sedmi, dokonce jeden hráč přišel na střídačku o berlích(o den dříve si zvrtl kotník, ovšem z předvedeného výkonu to nebylo poznat). Podolí prohrálo velkým rozdílem.

Výškový průmer tohoto celku není daleko od 195 cm. To podolským hráčům dělalo největší problémy. Hosté v tomto utkání také vynikali téměř neomylnou střelbou ze střední a velké vzdálenosti. I přes tyto výhody hostů se podařilo domácím ovládnout úvod utkání. Během prvních tří minut domácí proměnili 3 trojky a jeden koš ze hry. Domácí svoji hrou donutili hosty k timeoutu. Ten hosty probral. Hosté začali střílet téměř z každé pozice a proměňovat. Co neproměnili, to si dlouzí Šlapanic dokskočili. Domácí měli v oblasti podkoše rezervy. Na proměněné trojky v 1. čtvrtině to bylo 5:4 pro domácí.

Druhá čtvrtina byla hodně podobná druhé polovině první čtvrtiny. Třinácti bodovou šňůrou Šlapanice rozhodli o vítězi utkání. Podolí nebylo schopno ubránit vysoké hráče, a v útoku se prosazovali domácí hráči jen těžce. Šlapanice hrály v pohodě a to co potřebovaly. Do poločasu si Šlapanice vypracovaly již 18 bodový rozdíl.

Domácí se snažili i po změně stran. V úvodu díky pěti bodové sérii snížili na rozdíl třinácti bodů. Hosté se po této sérii opět rozjeli, díky šesti bodům v řadě navýšili svoje vedení. Po té se hra trochu vyrovnala. Tato čtvrtina byla nejvíce vyrovnaná z celého utkání. Hosté třetí čtvrtinu vyhráli o jediný bod.

V poslední hracím období se podolským hráčům nedařilo prakticky vzdorovat. Rozjetí hosté proměnili téměř vše a z každé pozice. Domácí fanoušci se po dlouhé době dočkali stovky, tentokráte ji obdrželo Podolí.

V tomto utkání bylo poznat, že rozdíl ve výšce je v basketbale majoritní. Když se k tomu připojí výborná střelba(kterou Šlapanice C měly), tak je o výsledku rozhodnuto. Každému v hlavě snad musí vrtat, jak tento tým mohl prohrát v Mikulově? Podolí se představí netradičně v předehrávce kola proti favoritovi soutěže Černým Polím v pátek 25.1. v 19.50 v hale Univerzity Obrany. V sobotu 26.1 se Podolí představí v Černovicích.

Čtvrtiny: (24:33), (15:24), (17:18), (20:33).

Sokol Šlapanice C - Podolí 72 : 57

První utkání soutěže OP II mužů odehrál tým podolských basketbalistů na známé palubovce, ale nováčka soutěže Šlapanice C. Mladý perspektivní(loňský vítěz U19 OP Jižní Moravy)tým letos poprvé hraje soutěž mužů. Svoje domácí zápasy Šlapanice hrají v Černovicích na Kneslovce. Podolí se trápilo hlavně v oblasti pod košem, kde se jim nepodařilo ubránit šlapanické pivoty.

Začátek hry byl nervózní na obou stranách. Na podolských hráčích bylo poznat, že opět po prázdninách hrají první mistrovské utkání. Spoustu nepřesností ve hře znamenalo výhodu pro domácí. Přes tyto nepřesnosti bylo skóre po první čtvrtině vyrovnané.

Ovšem druhou čtvrtinu plně ovládli domácí. Podolí špatně bránilo a neprosadilo se ani v útoku. Tuto část hry si domácí na palubovce dělali téměř co chtěli. Domácí přehráli Podolí 25:7, což prakticky rozhodlo o vítězi utkání.

Ve třetí čtvrtině byla hra opět vyrovnanější. Domácí tak snadno neskórovali, i podolští střelci se trefili do koše. Vedení o domácích 20 bodů nepřipravovalo žádné drama v poslední části hry.

V poslední hracím období se podolským hráčům podařilo kosmeticky upravit výsledek na konečný rozdíl 15 bodů.

Čtvrtiny: (15:15), (25:7), (15:13), (17:22).