INMEDIAS Mikulov - TJ Sokol Podolí 59 : 50

Poslední utkání sezóny OPII mužů odehrál mančaft z Podolí na palubovce Mikulova. Nepohledný basketbal spojený se spoustou chyb a neproměněných šancí lépe odehráli domácí. Mikulov porazil Podolí o 9 bodů díky duu bratů Zichů, kteří v posledních 2 minutách rozhodli o vítězi. Malý tým celku Podolí nebyl již fyzicky chopen tyto pivoty ubránit. Poslední utkání tak Podolí prohrálo a skončilo na 10. místě soutěže OPII, těsně nad Mikulovem.

První čtvrtinu Podolí nezačalo špatně. Střelecky se dařilo Bartošovi, který dal 12 ze šestnácti střelených bodů. Domácí se těžko prosazovali a vstřelili za první čtvrtinu jen 9 bodů.

V druhé čtvrtině zabojovali domácí. Díky sérii 8:0 se dostal Mikulov do jedno bodového vedení. Podolí začalo více kazit a těžko se prosazovalo proti dlouhým hráčům Mikulova. Ze strany hostů nebyla dobrá střelba, ani vyložené šance nebyli proměňovány. Z toho těžil Mikulov. Začal využívat pivotů v útoku, i díky benevolentnějšímu posuzování pravidla o 3 vteřinách se prosazoval Mikulov. Do poločasu otočil skóre ve svůj prospěch.

Trápení hostů v útoku pokračovalo i po změně stran. Tvrdé obroučky tradičně podolským střelcům neseděli. Domácí dobře bránili prostor bedny a téměř nedovolili Podolí najet do koše. V útoku nejvíce starostí dělali Podolí pivoti domácích.

V poslední čtvrtině byla hra stále nervózní z obou stran. K vidění byli nepřesnosti a ztráty každého celku. Podolí zabralo v druhé části poslední čtvrtiny. Díky sérii 9:0 se podařilo podolským hráčům dotáhnout na rozdíl pouhých dvou bodů. Pak ovšem začali úřadovat pivoti Mikulova, kteří rozhodli o vítězi tohoto utkání.

Toto utkání patřilo mezi nejhorší co Podolí v této sezóně odehrálo. Podolí se přizpůsobilo až moc pomalému a organizovanému stylu hry domácích, na což patrně doplatilo. Toto poslední utkání již nemohlo nic změnit na pořadí na chvostu tabulky. Podolí v letošním roce skončilo na 10. místě o jeden bod před týmem Mikulova.

Čtvrtiny: (9:14), (20:9), (12:9), (18:18).

TJ Sokol Podolí - INMEDIAS Mikulov 75 : 61

Poslední utkání letošního roku odehrálo Podolí utkání na domácí palubovce proti známému celku Mikulova. Souboj s tradičím nábojem nakonec vyšel lépe domácím, kteří zvítězili a připsali si druhou výhru v sezóně 2012/2013.

Úvodní čtvrtina byla velmi vyrovnaná. Domácí těžili s dobré střelby z větší vzdálenosti. Stav po prvních deseti minutách byl vyrovnaný.

Podolí dobře odehrálo úvodní minuty druhé čtvrtiny. Díky 11 bodové šňůře odskočili celku Mikulova. Mikulov lépe odehrál druhou část této části hry, kdy se mu podařilo stáhnout náskok. O poločase vedli domácí 41:34.

V třetí čtvrtina byla také velmi vyrovnaná. Domácím i hostů se vyfaloval vždy jeden hráč. Na hrišti se spíše bojovalo o každý míč, kousek prostoru na hřišti. Výsledkem nebyl příliš pohledný basketbal, padlo i málo bodů.

V závěrečnou čtvrtinu začalo Podolí náporem. Domácí díky sedmi bodové šňůře odskočili již na dvouciferné vedení. Podolí si hlídalo náskok až do konce poslední čtvrtiny.

K dalšímu utkání se domácí představí opět v Podolí proti celkům ze nedalekých Šlapanic. Po novém roce, 12.1 a 13.1 bude Podolí hostit celky Šlapanice B v 18.00 hodin. V neděli do Podolí zamíří celek Šlapanice C. Přijďte se podívat na jistě zajímavé utkání.

Čtvrtiny: (18:18), (23:16), (13:13), (21:14).