TJ Sokol Podolí - Sokol Hodonín 80 : 91

Hodonín zaslouženě zvítězil v Podolí. Domácím se sice podařilo eliminovat rychlé protiútoky, ale na výhru to nestačilo. V závěru utkání Hodonín vypustil a zkoušel si různé akce, díky tomu se domácím podařilo snížit na prohru o jedenáct bodů.

Hosté přijeli k zápasu velmi brzy. Na sokolovnu se dostavili již pět minut před devátou :). Od úvodních minut diktovali tempo hosté. Domácí se snažili, ale bohužel soupeř byl rychlejší a přehrával podolské podkošové hráče. Díky Rafajovi se v první čtvrtině podařilo držet krok s Hodonínem.

V druhé čtvrtině hosté šňůrou 6:0 odskočili hosté a stále svoje vedení navyšovali. Domácí se drželi díky špatné střelbě trestných hodů hostí. Po delší době opět vypluli na povrch emoce u domácích. I díky tomu se podolští hráči psychicky deptali.

Po změně stran se rozpadlo obrana Podolí. Toho využil Konečný, který dal tři trojky po sobě. Podolí odehrálo nejhorší čtvrtinu tohoto zápasu. Hodonín měl před poslední čtvrtinou už 23 bodový náskok.

V poslední čtvrtině nechal Hodonín Podolí korigovat výsledek až na slušný výsledek.

Další utkání Podolí odehraje vždy po jednom zápase. 4.3. již v 10.00 hod. se Podolí představí na palubovce Kroměříže. Za 14 dní odehraje jedno utkání Podolí na palubovce Uherského Brodu. Poslední domácí utkání v sezóně bude odehráno 2. dubna proti tradičnímu rivalovi ze Šlapanic. Šlapanice letos koketují s postupem do vyšší soutěže.

Čtvrtiny: (18:22), (21:27), (13:26), (28:16).

Sokol Hodonín - TJ Sokol Podolí 88 : 51

Podolí celkem jasně podlehlo našlapanému týmu Hodonína, který posílil o hráče z Břeclavi. Podolí drželo krok se soupeřem pouze jednu čtvrtinu, což je na nějaký slušnější výsledek velmi málo.

Již od rozcvičování bylo jasné, kdo v tomto utkání bude diktovat tempo. Hodonín má výborné atletické hráče. Tito hráči svoji atletičnost ukazovali již od úvodních minut. Jasně přehrávali podolské obránce 1 na 1 a snadno skórovali, zejména z rychlých protiútoků. Podolí se nestačilo vracet.

Vývoj utkání přinesl změnu až po poločase. Podolí změnilo obranu a domácí najednou příliš nevěděli co proti této obraně dělat. Hlavně se podařilo hostům zastavovat rychlé protiútoky. Překvapivě Podolí třetí čtvrtinu vyhrálo o deset bodů.

V poslední čtvrtině Podolí opět nestačilo v obraně a domácí opět těžili body z rychlého přechodů na útočnou polovinu.

Hodonín zaslouženě vyhrál rozdílem třídy. Pro Podolí to byla opět těžká zkouška proti běhavému týmu. Nezbývá než zvýšit úsilí na tréninku.

Čtvrtiny: (28:15), (29:11), (6:16), (25:9).