Spartak Uherský Brod B - TJ Sokol Podolí 92 : 61

V přeloženém utkání v odpoledních nedělních hodinách Podolí prohrálo na palubovce Uherského Brodu. Brod posílen o pendlující hráče z 2. ligy jasně přehrál hosty, kteří díky zranění 2 hráčů a rychlého vyfaulování Mertla (14.minuta) dohrávali jen v pěti.

Domácí se rychle dostali do vedení. Při stavu 9:0 si Podolí vyžádalo oddechový čas. Bohužel na hře hostů se nové taktické pokyny neprojevily. Domácí dále snadno překonávali hostující obranu. Podolí se jen těžko prosazovalo a nemohlo se trefit do snad začarovaného koše. Navíc se velmi rychle dostal do problémů s fauly Mertl, a poslední co udělal bylo odměněno technickou chybou. Do druhého poločasu si domácí nesli desetibodové vedení.

Po změně stran, aby toho nebylo málo se zranil Trefil a na jeho zranění navázal Hlaváček s výronem v kotníku. Tím se hosté dostali do pěti členné sestavy. Domácí na plno využili početní převahu a přehráli snadno podolské hráče. Domácí zaslouženě zvítězili a připsali si 4 výhru v soutěži OPII.

Podolí se naposledy v tomto ročníku soutěže předvede na domácí palubovce s tradičním rivalem ze Šlapanic. Zároveň tímto utkáním Sokol Podolí uzavře celou sezónu 2016/2017. Utkání se Šlapanicemi bude netradičně odehráno až v 11.00 hod. 2. dubna.

Čtvrtiny: (26:13), (18:21), (26:15), (22:12).

TJ Sokol Podolí - Spartak Uherský Brod B 75 : 60

V sobotním utkání se Podolí postavilo hráčům Uherského Brodu. Tým soupeře obměnil své složení a momentálně se ve velké většině skládá z mladých hráčů, kteří ještě nemají tolik zkušeností, což bylo patrné i ze hry. Soupeř několikrát zahodil a nevyužil vyložené šance a příležitosti.

Úvod zápasu, který soupeř nepatrně prospal, se příznivě vyvíjel pro Podolí. V páté minutě první čtvrtiny byl stav zápasu 11:2, vytvořený náskok si Podolí v průběhu první čtvrtiny udrželo. Druhá čtvrtina byla ovšem z pohledu bodů celkem tragédie. Podolí dalo jen 8 bodů, nicméně soupeřům se také moc nedařilo, takže stav o poločasu byl relativně vyrovnaný.

Do druhé poloviny zápasu Podolí vstoupilo s větší silou a motivací. Vytvořilo si několikatibodový náskok, který postupně navyšovalo a který byl v jeden moment dokonce 20 bodů. Druhá polovina zápasu byla tak pod vedením Podolí, které mělo vše pod kontrolou. Zápas nakonec skončil s bodovým rozdílem 15 bodů ve prospěch domácího týmu.

Čtvrtiny: (21:11), (8:14), (30:14), (16:21).

Hlaváček P. 3 2 : 1 1
Svoboda J. 4 2 : 2 0
Trefil V. 5 1 : 1 4